رضا درودی

فراخوان مقاله کنفرانس ملی کتابخانه دیجیتالی

نوشته شده توسط رضا درودی. در اخبار

برچسب: , ,

digico

منتشر شده در مرداد ۰۹, ۱۳۹۲ با ۰ دیدگاه

دکتر مهدی علیپور حافظی، دبیر علمی کنفرانس ملی «کتابخانه دیجیتالی:یک دهه کتابخانه­های دیجیتالی در ایران با نگاهی به آینده» با اعلام خبر فراخوان به لیزنا افزود: ایجاد و بهره­ برداری از کتابخانه­های دیجیتالی یکی از مسائل مهم و مبتلاب ه امروز جامعه ایرانی است. با توجه به گذشت حدود یک دهه از فعالیت این کتابخانه ­ها در کشور نیاز به بازنگری در عملکرد فعالیت­های علمی و اجرایی صورت گرفته در این زمینه در کشور است تا قادر باشیم برنامه ­ریزی مناسبی، متناسب با واقعیت­های موجود برای آینده این حوزه در کشور طراحی و اجرا کنیم.

وی تصریح کرد: بر این اساس هدف این کنفرانس آینده کتابخانه­های دیجیتال در ایران با نگاهی به یک دهه فعالیت این حوزه در کشور تعیین شد. با توجه به این هدف مقرر شده تا مقالات این کنفرانس به این دو محور، آینده و نگاه به گذشته، تاکید ویژه داشته باشند.

 دکتر علیپور حافظی در خصوص محورهای کنفرانس اظهار داشت: علاقه مندان می توانند در محور های موضوعی «معماری، سیستم­ها، ابزارها و فناوری­ها»، «محتوا و مجموعه­های دیجیتالی»، «استانداردها»، «کاربران و کاربردپذیری»، «سازماندهی»، «ارزیابی کتابخانه­های دیجیتالی»، «مسائل قانونی، سازمانی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی»، «اقتصاد کتابخانه­های دیجیتالی»، «نیروی انسانی متخصص»، «آینده کتابخانه­های دیجیتال»، «نوآوری در کتابخانه­های دیجیتال» متن کامل مقالات خود برای دبیرخانه همایش از طریق پست الکترونیکی و وبگاه کنفرانس که به زودی اعلام می شود؛ ارسال کنند.

 وی افزود: این کنفرانس توسط گروه پژوهشی کتابخانه الکترونیکی پژوهشگاه علوم و فنّاوری اطلاعات ایران در ۹ بهمن ۱۳۹۲ برگزار خواهد شد.و رئیس کنفرانس، دکتر سیدامید فاطمی، رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران و دبیر اجرایی آن نیز خانم نادیا حاجی‌عزیزی هستند.

 دکتر مهدی علیپور حافظی، همچنین اسامی کمیته علمی کنفرانس را به شرح: دکتر یعقوب نوروزی، دکتر محسن حاجی زین العابدینی، دکتر میترا صمیعی، محمد مهدی جهانی یکتا، امیر مهدی عنبری، دکتر سید مهدی طاهری، قاسم خادم رضوی، عمار جلالی منش، دکتر حمیدرضا جمالی، دکتر سید رحمت الله فتاحی،  سید ابراهیم عمرانی، کامبیز بدیع، محمود خراط، سعیده اکبری داریان، دکتر داریوش مطلبی، دکتر حمیدرضا رادفر، دکتر شعله ارسطوپور، دکتر علیرضا اسفندیاری مقدم، سیروس علیدوستی، دکتر سعید اسدی، صادقی، دکتر محمود بابائی، ملوک السادات حسینی بهشتی و گلناز وکیلی عنوان کرد.

 دبیر علمی کنفرانس،  آخرین مهلت دریافت مقالات، ۳۰ مهر ماه ۱۳۹۲ و زمان اعلام نتایج داوری، ۳۰ آبان ۱۳۹۲ را عنوان کرد.

 علاقه مندان می توانند در صورت داشتن هرگونه ابهام یا پرسش با پست الکترونیکی  scirel@irandoc.ac.ir مکاتبه نمایند.

به اشتراک بگذارید

درباره رضا درودی

رضا درودی

آرشیو نوشته‌های رضا درودی

بدون دیدگاه

هم‌اکنون دیدگاهی در فراخوان مقاله کنفرانس ملی کتابخانه دیجیتالی وجود ندارد. شاید دوست داشته باشید برای خود را بیافزایید؟

ارسال دیدگاه