رضا درودی

بیش از پنج هزار نفر به عضویت کتابخانه مرکزی آستان قدس درآمدند

نوشته شده توسط رضا درودی. در اخبار

برچسب: , , ,

libghods

منتشر شده در آبان ۲۰, ۱۳۹۲ با ۰ دیدگاه

به گزارش لیزنا، این کتابخانه در مجموع، ۱۷۲ هزار و ۱۰۳ نفر عضو دارد که ۷۲ هزار و ۸۹۱ نفر آنان را آقایان و ۹۹ هزار و ۲۱۲ نفر آن‌ها را بانوان تشکیل می‌دهند.

بر اساس اعلام روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، از مجموع تعداد اعضای کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی، یک هزار و ۴۷۹ نفر دارای مدرک دکتری، ۱۲ هزار و ۱۴۳ نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد، ۷۲ هزار و ۲۸ نفر دارای مدرک کارشناسی، سی هزار و ۷۲۵ نفر دارای مدرک کاردانی  و افزون بر آن دارای مدرک دیپلم و پایین‌تر از آن هستند.

واحد عضویت این کتابخانه نیز در شش ماه نخست سال ۱۳۹۲، برای پنج هزار و ۱۵۲ عضو جدید، کارت عضویت صادر کرده و به عضویتِ بیش از ۹ هزار و ۷۰۰ عضو قدیمی نیز از طریقِ تمدید کارت عضویت، استمرار بخشیده است.

  طبق این گزارش، در شش ماه نخست سال جاری، از طریق فعالیت‌های واحد خدمات کتابداری کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی، دو هزار و ۴۵۰  نسخه کتاب  به این کتابخانه اهدا شده است.

 گفتنی است که کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی، یکی از بزرگ‌ترین و قدیم‌ترین کتابخانه‌های ایران و خاورمیانه است که با ۲۸ هزار و ۸۰۰ متر مربع زیربنا، در قالب چندین تالار مطالعه و کتابخانه عمومی و تخصصی، مانندِ کتابخانه‌های تخصصی ادبیات، مطبوعات، تاریخ، جغرافیا، اقتصاد و …، همه‌روزه پذیرای علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی است.

به اشتراک بگذارید

درباره رضا درودی

رضا درودی

آرشیو نوشته‌های رضا درودی

بدون دیدگاه

هم‌اکنون دیدگاهی در بیش از پنج هزار نفر به عضویت کتابخانه مرکزی آستان قدس درآمدند وجود ندارد. شاید دوست داشته باشید برای خود را بیافزایید؟

ارسال دیدگاه