رضا درودی

کتابخانه عمومی نیویورک عناوین صد کتاب برتر کودک را منتشر کرده است

نوشته شده توسط رضا درودی. در اخبار

برچسب: , , , ,

abcchildbook

منتشر شده در آبان ۰۸, ۱۳۹۲ با ۰ دیدگاه

به گزارش لیزنا، این فهرست به مناسبت برگزاری نمایشگاهی با عنوان “چرا کتاب کودکان مهم است” در کتابخانه عمومی نیویورک منتشر شد که به تازگی بر روی سایت این کتابخانه قرار گفته است.

 این فهرست با عنوان «صد کتاب کودک»  فهرستی از کتاب هایی است که از سوی کتابداران کتابخانه ی عمومی نیویورک انتخاب شده است. این فهرست شامل کتاب برای کودکان پیش از دبستان، دبستانی، و نوجوان است.

منتقد کتاب و برگزار کننده این نمایشگاه در مورد کتاب های کودکان چنین می گوید: “کتاب های کودکان امید و رویای نسل ها را بازتاب می دهند. آن ها پیغام هایی هستند که هر نسل برای نسل بعدی درون بطری به آب می سپارد به این امید که شاید به ساحلی برسند و خوانده شوند.”

بر اساس اعلام وب سایت کتابک، الکساندر و یک روز وحشتناک، مزخرف، بیخود و خیلی بد/ جودی ویورست، به خاطر وین دیکسی/ کیت دیکامیلو، کارتنک/ شارلوت ای بی وایت، پلی به سوی ترابیتیا/ کاترین پترسون، به کبوتر اجازه نده اتوبوس براند/ مو ویلمز، بخشنده/ لوئیس لوری، سوییمی لئو لئونی، پی پی جوراب بلند/ آسترید لیندگرن، ماتیلدا/ رولد دال، اژدهای پدرم راث استیلز جانت، آنجا که وحشی ها هستند/ موریس سنداک از کتاب هایی است که به این فهرست راه یافته است.

به اشتراک بگذارید

درباره رضا درودی

رضا درودی

آرشیو نوشته‌های رضا درودی

بدون دیدگاه

هم‌اکنون دیدگاهی در کتابخانه عمومی نیویورک عناوین صد کتاب برتر کودک را منتشر کرده است وجود ندارد. شاید دوست داشته باشید برای خود را بیافزایید؟

ارسال دیدگاه